MIKIRAD

Kule łokciowe produkcji MIKIRAD są pomocami technicznymi poprawiającymi mobilność użytkownika, przeznaczonymi dla osób z niepełnosprawnymi kończynami dolnymi (niewskazane przy braku jednej kończyny), o masie całkowitej użytkownika nieprzekraczającej 120 kg.
Są wyrobami z jednym punktem podparcia zakończonym nasadką z tworzywa sztucznego, uchwytem i podparciem przedramienia stałym lub ruchomym, używane pojedynczo lub w parze, każda obsługiwana jedną ręką.
Wykonywane z elementów metalowych łączonych z tworzywami sztucznymi. Posiadają możliwość skokowej bądź bezstopniowej regulacji wysokości, co zezwala na korzystanie z nich użytkownikom o wzroście od 155 do 185 cm, zaś w przypadku dzieci od 130 do 155cm.
Wyroby mogą być regulowane pojedynczo lub podwójnie.
Kule łokciowe z podwójną regulacją dostępne są również w wersji z miękkim uchwytem.
Dla osób o masie ponad 120 kg i niestandardowym wzroście wyroby są projektowane i wykonywane indywidualnie na zamówienie.

Kule  pachowe produkcji MIKIRAD są pomocami technicznymi poprawiającymi mobilność użytkownika, przeznaczonymi dla osób z niesprawnymi kończynami dolnymi lub protezami stanowiącymi ich przedłużenie, ale umożliwiającymi częściowe podparcie na nich ciężaru ciała, o masie całkowitej użytkownika nieprzekraczającej 120 kg.
Są wyrobami z jednym punktem podparcia zakończonym nasadką z tworzywa sztucznego, uchwytem i podparciem przedramienia, używanymi pojedynczo lub w parze, każda obsługiwana jedną ręką, ewentualnie z górną częścią tułowia.
Wykonywane z elementów metalowych łączonych z tworzywami sztucznymi. Posiadają możliwość skokowej bądź bezstopniowej regulacji wysokości, co zezwala na korzystanie z nich użytkownikom o wzroście od 155 do 185 cm.
Dla osób o masie ponad 120 kg i niestandardowym wzroście wyroby są projektowane i wykonywane indywidualnie na zamówienie.

    Kule z podparciem przedramienia produkcji MIKIRAD są pomocami technicznymi poprawiającymi mobilność użytkownika, przeznaczonymi dla osób o niepełnosprawnych rękach. Przeznaczone dla osób, które mogą podpierać się kończynami dolnymi lub protezami stanowiącymi ich przedłużenie, ale umożliwiającymi częściowe przenoszenie na nich ciężaru ciała.
    Są wyrobami z jednym punktem podparcia zakończonym nasadką z tworzywa sztucznego, uchwytem i podparciem przedramienia lub przedramienia i pachy używanymi pojedynczo lub w parze, każda obsługiwana jedną ręką, ewentualnie z górną częścią tułowia.
    Wykonywane z elementów metalowych łączonych z tworzywami sztucznymi. Wysokość wyrobów oraz długość i kąt pochylenia mechanizmu podparcia przedramienia regulowane są bezstopniowo. Na życzenie użytkownika produkowane będą kule z regulacją stopniową.
    Standardowe wyroby przeznaczone są dla osób o wzroście 150-180 cm i całkowitej masie użytkownika do 120 kg.
    Dla osób o masie ponad 120 kg i niestandardowym wzroście wyroby są projektowane i wykonywane indywidualnie na zamówienie.
    Charakterystyczny dla kul jest sposób ułożenia i zablokowania niesprawnej ręki w specjalnej rynnie wyposażonej w rękojeść i ruchomą blokadę łokcia. Rynna wyposażona jest w pasy z rzepami, co stanowi gwarancję, że kula w czasie użytkowania będzie stwarzać poczucie bezpieczeństwa.
    W przypadku większego schorzenia ręki i lęku przed samodzielnym użytkowaniem zalecana jest tzw. wersja spacerowa w której zastosowano rękojeść dla osoby towarzyszącej, pomagającej użytkownikowi przestawianie kuli w czasie spaceru.
    Wykonywane są w dwóch podstawowych wersjach:
    kula z podparciem przedramienia, kula z podparciem przedramienia i pachy.
    Druga wersja kul ? z podparciem przedramienia i pachy użytkowana jest w sposób opisany powyżej. Jest dla użytkownika bezpieczniejsza, gdyż może ją samodzielnie, łatwo przestawiać.

   

CENA: 0 PLN
Dofinansowanie

Więcej o dofinansowaniu w dziale: