Materace do opieki krótkoterminowej

 M.2500

kliknij, aby powiększyć
Podwyższone materace pęcherzykowe mają wysokość 13 cm ponieważ składają się z dwóch zespolonych materacy. Nie wymagają spełnienia żadnych specjalnych wymogów instalacyjnych. Materace pęcherzykowe są nowymi modelami winylowych materacy przeciwodleżynowych nazywanych tak z uwagi na kształt pojedynczych komórek. Dzięki swojej skuteczności odpowiadają najnowszym europejskim standardom medycznym.
Każdy materac składa się ze 130 pęcherzyków, których zadaniem jest podpieranie pacjenta w taki sposób, aby ucisk ciała był jak najmniejszy. Konstrukcja materaca pęcherzykowego stwarza zwiększoną ilość punktów podparcia ciała i dlatego materace te są skuteczne w profilaktyce i leczeniu odleżyn do II° włącznie. Wykonane są z mocnej, wysokogatunkowej folii winylowej, która jest odporna na rozdarcia i przypadkowe przebicia. Ponieważ wysokość niskich materacy nie zabezpiecza chorego przed kontaktem z konstrukcją łóżka, trzeba je zawsze układać na elastycznych podkładach (np. na domowych wersalkach lub materacach szpitalnych).

Są bezobsługowe, nowoczesne, proste w obsłudze i nie wymagają spełnienia żadnych wymogów instalacyjnych. Są przeznaczone dla pacjentów o wadze do 115 kg (powyżej tej wagi należy stosować materace nylonowe).

CENA: 0 PLN
Dofinansowanie

Więcej o dofinansowaniu w dziale: